Džeko je protiv Milana imao kolosalnu šansu, njegova reakcija najbolje govori šta je propustio !!

Rezultat na semaforu kultnog stadiona mogao se promijeniti u 20. minuti kada je kolosalnu šansu imao Edin Džeko.

Džeko je sa svega nekoliko metara šutirao pored stative gola Gianluigija Donnarumme. Iako je bio sam nije uspio zatresti mrežu.

Nakon propuštene prilike i sam Džeko se uhvatio za glavu što možda najbolje govori da je bio itekako svjesan kakva je to šansa bila.

U derbi susretu 28. kola Serije A Milan je s 2:0 pobijedio Romu. Rossoneri su oba gola postigli u drugom poluvremenu.

Nastavak je donio puno bolju igru domaćih koji su uspjeli postići dva gola. Nakon promašaja Calhanoglua i Paquete danas vrlo dobrog Mirantea je u 76. minuti matirao Rebić.

Rebić je iz trećeg pokušaja uspio nekako poslati mrežu u loptu i tako dovesti Rossonere u zasluženo vodstvo. Inače, nekoliko minuta kasnije Fonseca je zamijenio Džeku sa Kalinićem.

Pitanje pobjednika je riješeno u 89. minuti kada je dođen penal za Milan, a siguran egzekutor udarca s bijele tačke bio je Calhanoglu.

S ovim porazom Roma je napravila veliki korak nazad u borbi za Ligu prvaka, dok su Rossoneri ostali u igru za plasman u Europa ligu.

Inače, dvojica bh. reprezentativaca u dresu Milana Asmir Begović i Rade Krunić su meč odgledali s klupe za rezerve.